آگوست 07 2019 0دیدگاه
سفره یکبار مصرف پلی اتیلن - استاندارد ملی 22033

بسته بندی- سفره یکبار مصرف پلی اتیلن- ویژگی ها و روشهای آزمون- استاندارد ملی 22033

استاندارد ملی 22033
سال تصویب: 1396
رشته: کمیته ملی استاندارد بسته بندی
موضوع: بسته بندی -سفره یکبار مصرف پلی اتیلن -ویژگی ها و روشهای آزمون

 

هدف و دامنه کاربرد

هدف از تدوین این استاندارد تعیین ویژگی ها، نمونه برداری به روش های آزمون بسته بندی و نشانه گذاری انواع سفره یکبارمصرف از جنس پلی اتیلن می باشد این استاندارد برای سفره های تهیه شده از سایر مواد و پلیمرها کاربرد ندارد.

ـ برای حفظ محیط زیست بهتر است استفاده از ظروف یکبار مصرف تا حد امکان کاهش یابد.

ـ کاستاریکا اولین کشور جهان است که استفاده از پلاستیک‌های یک‌بار مصرف به طور کامل در آن ممنوع شد.

ـ ظروف شفاف برای مواد غذایی داغ مناسب نیستند.

ـ در ترکیبات ظروف گیاهی از نشاسته و ذرت و سلولز و سلول‌های گیاهی استفاده می شود.

ـ در سال ۹۷ به پلاستیک‌ها “ نه ” بگوییم روند قابل توجه و آشکار برای رسیدن به این هدف، کاهش مصرف پلاستیک‌ها به ویژه ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف می‌باشد.

-ایران جزء ۱۰ کشور نخست مصرف کننده ظروف یکبار مصرف پلاستیکی قرار دارد.

حداکثر زمان تجزیه ظروف یک بار مصرف گیاهی در طبیعت ۶ ماه است.

-استفاده از ظروف پلاستیکی و حتی گیاهی حاوی موادغذایی داغ، در بلند مدت سبب بروز سرطان می شود.

 

پژوهش خبری صدا وسیما: طبق آخرین آمار در سال2016، میزان تولید پلاستیک ۳۳۵ میلیون تن برآورد شده است و این در حالی‌ است که تنها ۱۰ درصد از پلاستیک‌های تولیدی بازیافت می‌شوند. از این رو، بازیافت پلاستیک‌ها و ظروف یکبار مصرف به یک تجارت جهانی‌ تبدیل شده است. در کشور ما صنعت پلاستیک دومین صنعت کشور به حساب می‌آید که بازیافت آن نیازمند سرمایه نسبی‌ کمتری است. در این راستا، نوآوری‌ها و پیشرفت‌های بی­شماری که در زمینه بازیافت پلاستیک و ظروف یکبار مصرف بوجود آمده است باعث کاهش میزان دفن زباله‌ها شده است. تجارت‌های بیشتری که مرتبط با بسته بندی‌های سازگار با محیط زیست هستند مانند تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی، رو به گسترش است. این گونه ظروف که چند بار مصرف نیز میتوانند باشند به راحتی‌ در طبیعت دفع می­ شوند. پژوهش خبری برای بررسی بیشتر این موضوع مصاحبه ای با خانم دکتر عبداللهی؛ مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی انجام داده است. 

 

پژوهش خبری : ظروف پلی استایرن چیست؟

خانم دکتر عبداللهی؛ مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی : پلی‌استایرن یک پلیمر مصنوعی معطر از مونومر استایرن (یک ماده پتروشیمی) می‌باشد که برای ساخت فنجان، بشقاب، کاسه، ظروف غذای بیرون بر و غیره مورد استفاده قرار می­گیرد. این ماده به دلیل وزن سبکی که دارد که ۹۵% آن را هوا تشکیل داده شناخته شده می‌باشد. در حقیقت در گذشته نه چندان دور، لیوان‌هایی‌ از جنس پلی‌استایرن بهترین روش برای نوشیدن مایعات گرم محسوب می شد. پلی‌استایرن۳۰ سال پیش به عنوان یک عایق ارزان و عالی برای نگه داشتن قهوه داغ مورد استفاده قرار می­گرفت. لیکن از این ماده بعدها در ظروف یکبار مصرف نیز مورد استفاده قرار گرفت که بدترین نوع مصرف این ماده به حساب می آید.

mohsen-momayez

Write a Reply or Comment